Çağla Büyükakçay'dan dersler!

16/08/2016
Çağla Büyükakçay'dan dersler! Haberi | www.habergunce.com Türk kadın tenisinde ilkleri başaran Çağla Büyükakçay, Glamour Dergisi’ne bir röportaj verdi. Çağla, tenis sayesinde önemli kazanımlar elde ettiğini dile getirdi.

Bir WTA kazanan ve Türkiye'yi Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden ilk Türk tenisçi Çağla Büyükakçay, Glamour Dergisi’ne konuk oldu. Dergiye bir röportaj veren Çağla, tenise başlangıcından kariyer hikayesine ilgi çeken açıklamalarda bulundu.

Hırslı biri olduğunu dile getiren Çağla Büyükakçay, tenis sayesinde duygularını kontrol edebilmeyi öğrendiğini belirtti. Hiç kazanamadığı kıyafetlerle bir daha korta çıkmadığını söyleyen Çağla Büyükakçay, teniste peş peşe yapılan turnuvalarla aldığı yenilgileri unuttuğunu "Şampiyon olabilirsiniz ama bir sonraki hafta ne yapacağınız belli değil. Sürekli konsantrasyon. Yarış hiç bitmiyor. Bizim sporumuzda kaybetmek işin bir parçası. Sürekli kazanan yok. Tenisin en çok öğrettiği şey; duygusal zekayı sürekli kontrol etmek" ifadeleriyle değerlendirdi.Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!

Çok Okunanlar
Son Yorumlar

ANKET

Kurumsal Yazılım Müzik Dinle Haber Spor Web Tasarım