Filede liglere yeni isim!

01/08/2016
Filede liglere yeni isim! Haberi | www.habergunce.com Türkiye Voleybol Federasyonu "Voleybolda Atak" adı ile gerçekleştridiği tanıtımda voleybol liglerinin yeni isimlerini ve logolarını görücüye çıkardı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, gelecek sezon Kadınlar Birinci Ligi'nin "Sultanlar Ligi", Erkekler Ligi'nin ise "Efeler Ligi" olarak isimlendirileceğini açıkladı.

Voleybol liglerinin yeni isimleri ve logoları, Voleybolda Atak Lansman Toplantısı'nda tanıtıldı.

Türk voleybolunun başarılı yükselişinin sürmesi için "Strateji 2024" adı ile ilerleyen dönemlerde yapacakları işler hakkında bilgi veren Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, voleybolu her kesime yaymayı planladıklarını söyledi.

İki olimpiyat dönemini kapsayan uzun vadeli planları olduğundan bahseden Mutlugil, şunları söyledi:

"Öncelikle liglerimizin ve milli takımlarımızın başarı grafiğini artırmak istiyoruz. Kulüplerimizin birçoğu uluslararası şampiyonlarda mücadele ederek iyi sonuç alıyor. Elit düzeyde başarılarımızı artırmak istiyoruz. Altyapılarda sporcu sayımızı yükseltmek ve geniş kitlelere voleybolu sevdirmek planlarımız arasında. 'Fabrika voleybolu' adını verdiğimiz projemiz bu planın bir parçası. Altyapılarımızla elit performans arasında pekiştirici işlemler yaparak geliştirmeyi hızlandırmayı hedefliyoruz."

Mutlugil, birer markaya dönüştürmek için voleybol liglerinin isimlerinin değiştiğini belirtti. Gelecek sezondan itibaren Kadınlar Birici Ligi’nin adı Sultanlar Ligi, Erkekler Birinci Ligi’nin adıysa Efeler Ligi olacak.

Türkiye Kupası ise Kupa Voley adı ile düzenlenecek.
 Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!

Çok Okunanlar
Son Yorumlar

ANKET

Kurumsal Yazılım Müzik Dinle Haber Spor Web Tasarım